HFC Systems działa na rynku telekomunikacyjnym od ponad 20-tu lat. Okres ten pozwolił spółce zbudować wizerunek solidnego partnera technologicznego oraz wykonawczego na rynku operatorów i przedsiębiorców telekomunikacyjnych.  

Zdobywane przez lata doświadczenie w projektowaniu i budowaniu multimedialnych  oraz szerokopasmowych sieci telekomunikacyjnych, a także ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry pracowniczej zaowocowało licznymi wyróżnieniami zarówno w sferze rzetelności biznesowej [Gazele Biznesu 2010 oraz   2011, „Ranking 100” roku 2011 oraz 2012 Głosu Wielkopolskiego przy udziale BBC] jak i profesjonalizmu potwierdzonego w środowisku operatorskim [liczne referencje UPC, INEA, PROMAX, ANTECH, TESAT]

Potencjał firmy wykorzystywany jest przez największych polskich i zagranicznych operatorów, dla których spółka HFC Systems opracowuje i realizuje projekty budowy
i modernizacji sieci kablowych oraz bezprzewodowych. Zrealizowane inwestycje charakteryzuje nowoczesność technologiczna, innowacyjne podejście oraz optymalizacja rzeczowo-finansowa co skutecznie przekłada się na efektywność i konkurencyjność naszych klientów.

W celu doskonalenia swoich usług oraz zaspokajania potrzeb klientów spółka opracowała
i wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z normą EN ISO 9001:2008. Obejmuje on działania realizowane przez HFC Systems w zakresie projektowania, budowy i utrzymania infrastruktury telekomunikacyjnej.

Przy wykonywaniu prac firma zobowiązuje się, zachowując zasady obowiązującego prawa, do zapewnienia profesjonalnej obsługi oraz zaangażowania do poszukiwania optymalnych rozwiązań.

Naszym nadrzędnym celem jest ciągłe doskonalenie realizowanych w firmie procesów, aby móc stale zwiększać zadowolenie naszych klientów, pozyskiwać nowe zlecenia i być postrzeganym jako firma profesjonalna i przyjazna klientom.

Plan połączenia HFC Systems i Inteligentne Instalacje